środa, 30 marca 2016

DISCOVERY #15 - EUGENIUSZ BODO

Przystojny Szwajcar, którego matką była Polka, urodzony w Rosji, a karierę robiący w kraju nad Wisłą. Tak w skrócie można opisać szybkie życie Bogdana Eugene Junod, zaledwie 44 letniego mężczyznę, kontrowersyjnego, charyzmatycznego, chcący wiele od życia i mającego na nie chęć.


"Bodo" to przede wszystkim reżyser, scenarzysta, ale przede wszystkim tancerz, muzyk i producent filmowy. Zainteresowany głęboko filatelistyką, czyli gromadzeniem znaczków pocztowych.
 Syn Polki i Szwajcara, który zajmował się działalnością kulturalną i prawdopodobnie to po ojcu odziedziczył chęć i pociąg do aktorstwa i do życia w kulturalnym świecie.
Swój aktorski debiut miał w teatrze Urania prowadzonym przez ojca. Bogdan do nauki się nie garnął, do której zachęcała Go matka. Od początku wykazywał ogromne zainteresowanie sztuką i teatralnymi deskami, odważnie dążący do celu chłopak szukał szczęścia w kilku miastach Polski, dotąd, aż kariera nabrała tempa po przyjeździe do stolicy.


Zagrał w około 30 produkcjach filmowych. Jego role to przede wszystkim komediowe i tragiczne, choć kojarzony jest głównie z tymi w których grał amantów, co mu z trudem nie przychodziło, ponieważ i w życiu prywatnym nie był inny.

Piosenki jakie pisał i śpiewał Bogdan od razu stawały się szlagierami, czyli na dzisiejszy język przenosząc - hitami z łatwo wpadającą w ucho melodią.
Do najpopularniejszych piosenek( które szczerze mówiąc, nie wiedziałam że są śpiewane przez niego) należą m.in - Już taki jestem zimny drań,  Ah, śpij kochanie, Sex Appeal, Umówiłem się z nią na dziewiątą.

Słynne zdjęcie Bodo jakie możemy odnaleźć jako jedno z pierwszych w internecie to zdjęcie z psem. A pies tem wabił się Sambo, doga-arlekina, który przeżył swojego właściela i zginął według informacji w powstaniu warszawskim.


Po wybuchu 2 wojny światowej w 1939 roku rozpoczął nagrywanie piosenek w wersji rosyjskiej, gdzie przebywał na terenie Lwowa. Stamtąd przeniósł się do Stanów, gdzie musiał ujawnić swoje szwajcarskie pochodzenie, a amnestia obowiązywała m.in. polskich obywateli.
1 wersja mówi, iż zmarł w łagrze, prawdopodobnie z głodu i wycieńczenia a druga, że został rozstrzelany.

12 lutego 2016 roku do sprzedaży trafiła do sprzedaży płyta z przebojami Eugeniusza w słynnej serii"Złota Kolekcja".

Bodo to aktor przedwojenny. Zapewne gdyby żył w dzisiejszych czasach byłby również obstawiany w roli kobieciarzy, który swoim dowcipem, celnymi komplementami i szczerym od ucha do ucha uśmiechem jak z żurnala, byłby jednym z najbardziej charakterystycznych aktorów w Polsce. Dzięki swojemu zamiłowaniu do muzyki z pewnością ujrzelibyśmy go w niejednym musicalu.

Co tu dużo mówić, wiele osób zainteresowało się twórczością tego artysty, po tym, kiedy usłyszano że ma powstać 13 odcinkowy serial z dobrze dobranymi aktorami- twarzowo, czyli A. Królikowskim i T. Schuchardt.
Co by nie mówić, zaintrygowało mnie to, że Antoni się wcielił w tę rolę. Jako aktor, może nie bardzo i ogromnego talentu choćby w "Karbali" jakoś nie wykazał, ale w moich oczach nabiera osobowością, błyskotliwymi tekstami jak choćby w programie" Agent". Reżyser myślę, że świetnie dobrał osoby do tej roli, mamy powiew nowoczesności i fajnie ukazany początek drogi do bogatej przyszłości młodego aktora.

Tak jak w muzyce znajdą się fani, mianowani pięknie nazwą" tró metale ", tak tutaj mamy "tró kinomani", czyli osoby komentująe w internecie posty o serialu"Bodo". Tró kinoman jak widzę w komentarzach mówi o okropnych rolach i ludziach w nich obstawionych"bo jakże to Polę Negri mogła zagrać Herbuś"? o jej! Jak mi przykro. Jak dla mnie wyszło Jej całkiem nieźle.
"o boże, ten niechluj królikowski, żeruje na rodzinnym sukcesie". Okey, może i żeruje, ale do roli raczej jest się wybranym z castingu a nie" bo coś". Denerwują mnie takie teksty.
Zwykłemu Polakowi powie się, że miał szczęście, a takiemu Królikowskiemu? A że rodzice załatwili. Bo przecież u nas samemu raczej do niczego się nie dojdzie. Gówno prawda, sory za wyrażenie. Da się, trzeba być tylko wyrazistą osobowością, a Antek taką posiada i to w nim lubię.


Mówią o tym, że serial ten jest taką samą porażką jak w przypadku Anny German, a ja myślę, że ma porównywalną oglądalność. Ilość banerów na ulicach Warszawy ale i nie tylko przechodzi ludzkie pojęcie, ciągłe reklamy w telewizji, to wszystko składa się na popularność pewnych rzeczy.

Mi osobiście seral się spodobał, obsada pełna znanych aktorów. Aż dziwne że nie ma w niej Nataszy Urbańskiej(choć mój tato pomylił ją z Herbuś [OK]). Cóż, może mąż nie pozwolił ;)
Cieszę, że i moi najbliżsi dzięki mnie wkręcili się w oglądanie tego serialu dzięki mnie :)

Na dzisiejszy wieczór coś Eugeniuszowego, czyli Umówiłem się z nią na dziewiątą i zwiastun Bodo z krótkimi wywiadami:)

Enjoy!

xoxo

PS. Rammstein w Polsce w sierpniu! Awesome! :D
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz