niedziela, 26 kwietnia 2015

DISCOVERY #7 - CROSSES †††


Witam w niedzielne leniwe popołudnie! Dziś zabieram Was w kolejną nieznaną podróż, podróż odkrywczą oczywiście. Poznacie dzisiaj zespół Crosses. 


Projekt muzyczny złożony z trójki kolegów - założyciela - Chino Moreno - znanego z Deftones, Shaun Lopeza - zespół Far i Chucka Dooma którzy pochodzą z Kalifornii i tworzą od 2011 roku.


Styl jaki prezentuje zespół jest określany jako elektroniczny w połączeniu z dream pop i witch house(dla niewtajemniczonych to muzyka charakteryzująca się zwolnionym tempem, przeskokami i czasowymi zatrzymaniami, określa się go jako podgatunek muzyki house). Decyzja grupy aby nazwać ją "Krzyże", wywodzi się z fascynacji lidera zespołu Chino, tematyką religii, sztuki i mistyki około religijnej, jednak sam Moreno zaznacza, że nie chce aby jego zespół uważano za religijny zespół,  czy o tematyce satanistycznej czy też witch house.


Chino z początku nagrywał ze swoim przyjacielem z dzieciństwa i sąsiadem Shaunem. Moreno określał swój muzyczny projekt jako "kojący i minimalny". Sama słucham ich dopiero od września ubiegłego roku, ale zdążyli zdobyć i minimalnie zahipnotyzować moje serducho skutecznie.

Zespół wydał jak narazie tylko jeden album, ale mający kilka sukcesów na swoim koncie. Między innymi przyczynił się do opublikowania piosenki do Batman - Akrham City "The Years", który także został wykorzystany w trailerze do gry Joker.


W 2012 roku zagrali na Lollapalooza Chile Festival i Quilmes Rock Festival.

Jednak pod koniec 2012 roku działalność zespołu została chwilowo zawieszona na rzecz rodzimego Deftones, by po chwili w 2013 roku powrócić do studia i podpisać umowę z Sumerian Records.

W 2013 roku po wydaniu debiutanckiego albumu z genialnym i najsłynniejszym ich singlem Bitches Brew, podbili Soundwave Festival a następnie rozpoczęli amerykańską trasę.

Polecam ich przesłuchać, są na spotify i mają ponad 19 tys słuchaczy. Refleksyjni, momentami powściągliwy ale i nieraz z pazurem. Teksty raczej nawiązują do miłości, związków i relacji w nich, mimo wszystko baardzo mi sie podobają.

Do przesłuchania jako praca domowa(boże jak dawno nie używałam tych słów haha) oczywiście ich przodujący kawałek :)

Enjoy!

xoxoBrak komentarzy:

Prześlij komentarz