sobota, 21 lutego 2015

What`s up with..Peter Doherty ?

Peter Peter Peter(nigdy Pete!) ...mówiąc to imię w głowie mam chęć powrócić do czasów licealnych, kiedy to poznałam Jego osobę. Pierwsze piosenki..pierwsze ulubione Last Of The English Roses, pierwsze myśli o tym, żeby kiedykolwiek go zobaczyć na żywo. W tym roku 24 czerwca, minie 2 lata od zobaczenia i usłyszenia go na żywo. Potrzebuję jak powietrza tego drugiego razu, żeby na prawdę przekonać się, że go widziałam.


Dla wielu osób jest byłym Kate Moss, Amy Winehouse, alkoholikiem i ćpunem.
Dla mnie jest utalentowanym muzykiem z duszą artysty, zagubioną, ale na dobrej drodze i jestem przekonana że teraz Jego "świeczka" już nie zgaśnie.


A propos świeczek, ta oto właśnie pojawiła się w teledysku do nowej piosenki "Flags Of The Old Regime". Który zaprezentuję na koniec postu.
Tekst jest bardzo osobisty..zwraca się w nim bowiem jak wszyscy wiemy do swojej wieloletniej przyjaciółki, Amy Winehouse, o swojej sympatii do niej, o tym jak przeżywa brak Jej osoby.
Kto wie kim byliby oboje gdyby Amy żyła..na pewno starałaby się tworzyć, jak Peter, po mału i skrupulatnie. Bo przecież od wydania ostatniego albumu 9 marca 2009, minęło już 6 lat, a fani tęsknią, ale wciąż są wierni. I ja także.
Klip do piosenki jest bardzo prosty, od czasu do czasu ..obsypywany..mąką ?(mam nadzieję że nie czymś innym ;))  siedzi i kręci się, wymachuje rękoma, głową w różne strony ukazując nam to co lubimy tak w naszych ulubionych artystach, emocje. Nakręcony został w Tajlandii w Karma Sound Studios przez między innymi obecną lubą Petera :)Piosenka, głos i patrzenie w kamerę oddaje jak, wielki ciężar sławy, na swoich barkach nosiła artystka.
Utwór ukaże się oficjalnie 9 marca, a cały dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na fundację Amy.

Peter powrócił z Tajandii, odwyku, otrzymywaliśmy wiele optymistycznych zdjęć na instagram, relacje z tego jak jest mu tam dobrze i w jak świetnej formie jest. Przytył, co jest zrozumiałe w Jego sytuacji, Jego cera stała się jaśniejsza i bardziej wyrazista, a w oczach ujrzeliśmy nadzieję.

12 lutego, Peter zagrał po raz pierwszy od zakończenia terapii(nie lubię słowa odwyku), swój solowy koncert w klubie Soma w Bangkoku. Koncert akustyczny, bardzo wręcz kameralny, bo zaledwie dla 300 fanów.

Następny koncert zaplanowany ma się odbyć w Brixton Jamm w Londynie 22 lutego.Ostatnio otrzymaliśmy informację o tym, że jest już okazja obejrzenia "ukrzyżowanego Petera Dohertego".
A chodzi dokładnie o naturalnej wielkości rzeźbę która została odsłonięta w kościele parafialnym Marylebone w Londynie. Będzie można ją podziwiać od symbolicznej daty, bo zbiegnie się ona z wydaniem nowego singla, aż do 17 marca.
Rzeźba ma symbolizować ukrzyżowanie Petera przez media i portale plotkarskie, a to jest udokumentowanie Jego walki z użależnieniem. Cała ta nagonka i chorobliwe media, były niesamowicie inspirujące, jak przyznaje w wywiadzie. Nick Reynolds, bo tak nazywa się artysta który zrobił tę podobiznę nazwał For Pete`s Sake

Reynolds swoje prace rozpoczął już w 2008 roku, kiedy to wybrał się do studia wokalisty i zrobił odlew z Jego ciała. Brzmi to strasznie, ale i pięknie.


Posłuchajcie sami, tej pięknej piosenki i wczujcie się w Jej słowa przypominając sobie nie tylko dokonania Petera bo względem Jego solowej kariery, ale i to co w dorobku pozostawiła nam Amy.


Enjoy!

xoxo

All over town
You're my calculation
Oh It’s up a deviation yeah,
Stand up there in front of the whole world
Say "Fuck you and the horse that you came in on"Brak komentarzy:

Prześlij komentarz