środa, 15 października 2014

NEW ALBUM - CZESŁAW ŚPIEWA

Czesław Mozil, frontman formacji Czesław Śpiewa jest artystą nietuzinkowym i bardzo oryginalnym.
Po wydaniu 4 płyty jaką jest Księga Emigrantów. Tom I, wnioskuję że styl płyty jest bardzo podobny do również oryginalnej Marii Peszek, za którą mimo wszystko nie przepadam.


Wczoraj miałam okazję obejrzeć klip do..chyba najbardziej kontrowersyjnego utworu tego albumu - "Nienawidzę Cię Polsko". Na mnie nie zrobił dużego wrażenia bo znam i lubię Czesława od samego początku Jego muzycznej kariery na polskim rynku.
Więcej informacji na temat teledysku i jego koncepcji przeczytanie na stronie dziennika. Mi się nie podoba, choć jest w "czesławowym stylu".
http://muzyka.dziennik.pl/teledyski/artykuly/472338,czeslaw-spiewa-i-nienawidzi-polski.htmlSama okładka płyty jest nietypowa i bardzo ładna, trafiła w mój gust..na środku widnieje kogut który ma wyglądać jak orzeł z godła naszego kraju, za nim są dłonie..z jednej strony pokazuje figę bocianowi i kiełbasie a z drugiej "fucka" wódce. Do tego słowiańskie kolory i mamy fajną okładkę.

Płyta jest w całości poświęcona życiu na emigracji. 13 piosenek które opowiadają o ciężkim życiu w innym kraju, historii i jest oparta na przebytych doświadczeniach, dlatego tak bardzo spodobał mi się ten album, ta jego "prawdziwość".

Czesław na płycie, dzieli się swoimi rozterkami, marzeniami i nadziejami jakie wiązał z emigracją, o tym jak tęsknił i jak nabierał co raz większego dystanu do bycia w obcym kraju.

Obszerny wywiad z Czesławem możecie przeczytać na gazecie.pl
 http://weekend.gazeta.pl/weekend/1,138585,16738731,Czeslaw_Mozil_mocno_o_polskich_emigrantach__Polacy.html


Słowa do wszystkich piosenek napisał Michał Zabłocki, poeta i scenarzysta, reżyser teledysków i widowisk teatralnych, słynący ze współpracy z Grzegorzem Turnauem.

Na dzisiaj macie 2 zadania do odrobienia. Posłuchanie mojej ulubionej piosenki z nowej płyty + obejrzenie nowego wywiadu #zdupy który jak zwykłe wyszedł genialnie Maciejowi Dąbrowskiemu - twórcy programu :)

Enjoy!

xoxo

https://www.youtube.com/watch?v=rdxRH2nyGD8Brak komentarzy:

Prześlij komentarz