wtorek, 16 kwietnia 2013

R+ / REVIEW- LONDYN DLA BYSTRZAKÓW

Dzisiaj intensywnie podśpiewywałam pod rytm płyty Made In Germany i uczyłam się tekstów z płytowej książeczki pomimo okropnego zmęczenia. Wywnioskowałam że tak wiele jeszcze nie umiem... W sumie w koncertach Rammstein nie liczy się śpiewanie bo nie ma takiego nakręcania wokalisty i zachęcania do śpiewania publiczności..jak np ma to miejsce w Muse.
Wystarczy sprawność fizyczna, bujna czupryna z długimi włosami i do tego najlepiej leki przeciwbólowe. Boo głowa może boleć ;)  You know what I mean.
Przynajmniej ja się zamierzam w takie zaopatrzyć.
Jedynym kawałkiem gdzie Till każe śpiewać to Du Hast w sumie.

Teraz czas przejść do tej jeszcze przyjemniejszej sfery jaką są książki. Kto czytał bloga od początku to wie, że recenzuję także książki.
Dzisiaj pierwsza z trzech przeczytanych ostatnio.Dzisiaj na ostrzu noża pojawi się nieco inna książka.  Poradnik- przewodnik po Londynie- LONDYN DLA BYSTRZAKÓW .. taak.To już mój drugi. Ale na pewno nie są one zmarnowanym zakupem bo wciąż dowiaduje się czegoś nowego, czegoś ciekawszego o moim ukochanym mieście. A i siostra wspominała że ma w planach więc na pewno Jej zaproponuję i pożyczę. Nie ukrywam że trochę i zachęciła mnie cena. Zapłaciłam poniżej 24 zł na allegro ( na pewno jeszcze są jak ktoś jest zainteresowany ).A i sama z pewnością kiedyś się wybiorę bo chętnych by nie zabrakło do tak wspaniałej podróży.
A tu podaję stronę z wieloma innymi książkami które także z pewnością są ciekawie opisane - http://dlabystrzakow.pl/


Ten przewodnik w porównaniu z poprzednim wydawnictwa Copernicus jest 100 razy lepszy od niego.
Zawiera tak wiele potrzebnych rzeczy.Dokładnie i przejrzyście opisany każdy zakątek.Muzea, Galerie, Zabytki, Puby, Sklepy, Parki itd.. Najbardziej podoba mi się rozdział - Jak w Londynie gospodarować pieniędzmi. Bo to jakby nie patrzeć jest tam sztuką.
Może trochę mi brakuje obrazków..a może to i dobrze że ich nie ma z drugiej strony ? Więcej się zwraca uwagę na tekst..a u mnie czasem jest z tym problem.

Domieszka Kasabian-owych sfer czyli Lestoooh ;)Dowiedziałam się w sumie kilku ciekawych rzeczy których nie wiedziałam jeszcze o Londynie:

1. Kelnerom jak i pokojowym nie daje się napiwków, ale w bardziej ekskluzywnych hotelach chłopakom od  bagażów - owszem ( 1 funt) a także tym którzy np kiedy wracamy do swojego kraju - zatrzymują nam taksówkę.

2.Przy kontroli i odprawie celnej mogą nas wypytać o to - gdzie chcemy się zatrzymać , jak długo zamierzamy być, jaki jest następny cel podroży , czy podróżujemy turystycznie czy służbowo i ile mamy pieniędzy przy sobie.Ot taka rutynowa kontrola. Ten ostatni punkt z pieniędzmi jest wyjątkowy i ważny .W ten sposób chcą zweryfikować czy w Anglii nie będziemy się ubiegać o różnego rodzaju zapomogi .

3.W Anglii występuje bardzo wysoki podatek .Wynosi on 17,5 % i częściowo przyczynia się do tego że to miasto jest tak drogie.

4. Dzielnica Soho jest najbardziej gejowską dzielnicą. W dawniejszych czasach już roiło się tam od domów publicznych, sex shopów, prostytutek, porn kin i narkotyków w ciemnych zaułkach tej dzielnicy.

5.Londyńczycy kochają miły i ciepły nastrój..a także z kilku powodów zimę- Londyn w zimie jest o wiele tańszy..Ceny hoteli mogą spaść do 20%. W styczniu i lutym możemy natrafić na poświąteczne wyprzedaże.
W Londynie w okresie zimowym na ulicach jest przeuroczo.Gwar na ulicach, udekorowane sklepy, lampki na ulicach, słychać kolędy a na ulicach uliczni grajkowie i aktorzy odgrywają pantomimy. Na Trafalgar Square pojawia się wspaniały norweski świerk.

6.Najlepszą porą na wybranie się do Londynu jest jesień. Czasem zdarza się że jest jak u nas czyli 'złota' .Na przełomie września i października jest wiele wydarzeń kulturalnych i zamiast turystów można zobaczyć na ulicach rdzennych mieszkańców i bardziej ich poobserwować !  ;)

7.Taksówkę można spokojnie łapać na ulicy.Kiedy jest wolna, żółty lub biały znak na dachu taksówki FOR HIRE będzie zapalony. Kiedy zamawiamy taksówkę przez telefon, licznik już zaczyna nam naliczać sumę
Brytyjscy taksówkarze dzięki specjalnym testom Knowledge ( bardzo rygorystyczny test) - znają Londyn jak własną kieszeń.Są także uznawanych za najlepszych na świecie!
W kolejce czeka biografia Martina Gore która wczoraj została wysłana z livenation store <najtańsza w sieci o dziwo! > i może ..Dave-a Grohla.. why not ?

Na dzisiaj nieco inaczej.. nawiązujące rytmy do wczorajszych wydarzeń.Prosto z Ergo Areny -14.11.11

Rammstein - Amerika (Ergo Arena)

Budujemy miłe kółeczko
Wolność gra na wszystkich skrzypcach
Muzyka pochodzi z Białego Domu
I przed Paryżem stoi Myszka Miki

Wszyscy żyjemy w Ameryce
Ameryka jest cudowna
Wszyscy żyjemy w Ameryce


xoxo


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz